14
آوریل

سرعت عمل ویلاسازی با lsf

زمانی که از انواع مختلف یک پدیده سخن به میان می آید ، در حقیقت در خصوص صورت های گوناگون تقسیم بندی آن صحبت می کنیم . به عنوان مثال در تقسیم بندی اتومبیل ها ، فیزیک و بدنه یک خودرو مورد بررسی قرار گرفته و به دسته های سدان ، کوپه ، هاچ بک (Hatch-back) ، پیک آپ یا تراک ، ون ، کروزر ، لیموزین و … تقسیم می شوند . این در حالیست که اگر این محصولات را با توجه به نوع سوخت ، توان موتور ، کمپانی یا کشور سازنده ، کاربری ، میزان محبوبیت و متغیرهای دیگری تقسیم بندی کنیم ، ممکن است برخی از این محصولات با یکدیگر هم گروه شده و در چالش بعدی در خانواده های متفاوتی قرار گیرند . با توجه به این مثال انواع خانه پیش ساخته نیز با بررسی عوامل مختلف در زیر گروه های متنوعی تعریف می شوند . شاید بتوان جنس ساختمان پیش ساخته را اولین عامل دسته بندی این محصولات دانست . با صرف نظر از استثنائات ، اغلب خانه های پیش ساخته در یکی از انواع چوبی ، بتنی ، “ال اس اف” . “پی وی سی” یافت می شوند . در نوع چوبی که سنتی ترین مدل ساخت نه تنها برای انواع خانه پیش ساخته، بلکه مأمنی برای زندگی انسان است ، دیوارها به صورت نر و مادگی در کارخانه تولید شده و پس از نصب اولین رج آن در ساختار پی خانه ، سایر لایه ها روی آن قرار می گیرند . ساختمان پیش ساخته بتنی نیز بنایی با اسکلتی فلزیست که پس از نصب قالب های توخالی به کمک بتن ریزی سخت و مقاوم می شود . در نوع بعدی یا SLF نیز اساس کار استفاده از ورق هایی فولادین با روکشی گالوانیزه می باشد . وزن سبک ، مقاومت بالا ، شکل پذیری و مونتاژ آسان این مدل نیز سبب شده است تاعلاوه بر محبوبیت بالای اس ال اف (که پس از اسکلت بندی به کمک مواد گوناگون پر می شود ) این محصول در حال حاضر بخش عمده ای از بازار ابنیه پیش ساخته را در دست بگیرد . پی وی سی نیز نوع دیگری از مصنوعات صنعتیست که بواسطه وزن کم خود در ساختار خانه های سبک و قابل حمل مورد استفاده قرار می گیرد . در خصوص انواع خانه پیش ساخته از لحاظ  کاربری نیز می توان به ساختمان پیش ساخته مسکونی یا ویلایی ، خوابگاهی ، سرایداری یا نگهبانی ، اداری ، نمازخانه و … اشاره کرد .

خرید ویلای پیش ساخته خوب دارای فواید گوناگونیست که با شرایط افراد مختلف قابلیت انطباق دارند ؛ به اینصورت که در محیط هایی که افراد دارای باغ و زمین می باشند ، با جایگزینی ویلاهای پیش ساخته به جای سازه های سنتی ساز می توان در هزینه های گزاف امروزی و استفاده بهینه از زمینی که مدت ها در انتظار مصالح و کارگر بوده اند ، صرفه جویی کرد . امروزه ویلاهای پیش ساخته در سطح جهان و ایران به عنوان بنایی مقرون به صرفه یاد می شود که با توجه به مواد استفاده شده ارزان در ساخت آن و استحکام در برابر زلزله ، جایگزینی خوب برای انواع ابنیه سنتی می باشند . فضای داخلی این نوع ویلا ها بر اساس محیط داخلی خانه های ایرانی طراحی می شوند ، به گونه ای تمام امکانات اولیه‌ی یک ویلا از جمله حمام ، دستشویی ، آشپزخانه ، کمد دیواری و … در این ویلاها وجود داشته و حتی می توان در برخی از این سازه ها سونا و جکوزی هم تعبیه کرد . برای اضافه کردن دیگر امکانات نیز کافیست تا خریدار بخش های مورد نظر خود را به سازنده محصول سفارش داده و خروجی آن را تا کمتر از دو ماه بعد ببیند .

ساختمان پیش ساخته عمدتاً از سازه سبک یا سازه LSF ساخته می شوند . البته انواع دیگری از این ویلا ها نیز وجود دارند که به عنوان مثال خرید ویلای پیش ساخته خوب چوبی ، ویلاهای پیش ساخته با جنس ورق های فولادی و عایق پلی اورتان برای جلوگیری از هدر رفت انرژی که به ساندویچ پانل مشهور بوده و یا ویلاهایی با پروفیل های آهنی و با ورق های گالوانیزه که به کانکس ویلایی معروف هستند می توان اشاره کرد . تفاوت دیگر این مدل از سازه های فلزی این است که می توان آنها را به هر مکان و شهری انتقال داد .

از دیگر فواید آنها تحویل سریع این محصول بعد از سفارش تولیدش می باشد . برای مثال خرید ویلای پیش ساخته خوب50 متری ، کمتر از یک ماه نیم برای ساخت و یک الی دو روز برای نصب زمان می برد . در ساخت ویلاهای LSF طبق سلیقه مشتری طرح اولیه ویلا به صورت فلت ، دوبلکس ، تریبلکس یا آپارتمانی تهیه شده و بعد از آن اسکلت سازه با مصالح همخوان با محیط نصب طراحی می گردد .